GVision V15DX-AB-459G 15in LCD Touch Screen, Desktop, VGA+DVI, XGA 1024x768, 350 Nits, with Stand
GVision V15DX-AB-459G GVision, 15in LCD Touch Screen, Desktop, VGA+DVI, XGA 1024x768, 250 Nits V15DXAB459G
15" GVision V15DX-AB-459G GVision, LCD Touch Screen, Desktop, VGA+DVI, XGA 1024x768, 350 Nits, 500:1 Contrast, 5-Wire Resistive-Dual USB+Serial, 75mm VESA, Black, 90 Degree Tilt Stand
The GVision V15DX is a 15” touch screen display designed specifically for use in rugged and harsh point-of-sale (POS) environments. The V15DX has an adjustable base that can be tilted from 0 to 80° and features smart cable management ensuring your unsightly cables and connectors are hidden from your customers. It is the ideal solution for demanding applications that requires a stable monitor and resilient touch screen.