Outdoor Touch Screen Kiosk Computer TWIE-ODK-185 18.5" PCAP, i3-8100, 8GB RAM, 128GB SSD, Win 10
18.5" ODK-185 All-in-One Outdoor Touch Screen Computer for Wall Mount or Kiosk Stand, PCAP, CPU i3-8100, 8GB RAM, 128GB SSD, NVIDIA GT730 2GB Video, Windows 10 LTSC 64-bit
The ODK Series outdoor AIO kiosks are available in 15", 17", 19", 18.5", 21.5", 27", 32", 43", 49" and 55" LCD sizes, and are IP65 sealed for outdoor use. These outdoor kiosks are wall-mountable and feature an integrated heating and cooling system with allows them to function in a wide range of temperatures and climates. The enclosure is finished with a silver outdoor powder coat applied over galvanized steel, and includes a rugged wide-temperature PC with Intel i3 processor.