Definitive Technology Group DTG-PST-30S-12E Samlex America PST-30S-12E
Samlex America PST-30S-12E: This high efficiency DC-AC inverter converts 12 Volts DC to 300 Watts of pure sine-wave AC power at 230 Volts, 50 / 60 Hz (Switch selectable: 50 Hz default). The unit comes with 2 DC input wire sets with battery clamps and with 12V plug. Features include overload protection, low battery alarm / shut down, low idle power draw. AC power is available from a Schuko receptacle. 3 Year Limited Warranty